Dorożki, tramwaje i kolejki w Warszawie

Poruszanie się po Warszawie nie zawsze musi wiązać się z bólem stóp i godzinnymi wycieczkami. Stolica proponuje bardzo wiele ciekawych rozwiązań z których możemy w każdej chwili skorzystać. Zobaczmy zatem z czego można skorzystać wybierając się na wycieczkę do Warszawy.

zabytkowy_tramwaj

Warszawski tramwaj promocyjny działa od września do maja w weekendy oraz dni świąteczne. Jego trasa zaczyna się samym centrum Warszawy i rusza przez prawą stronę miasta kończąc na Placu Narutowicza. W czasie jazdy można podziwiać stolicę, wysiadać na wybranych przystankach w celu zwiedzania. Tramwaj wykończony jest drewnem, jednak nie zabrakło w nim pianina, głośników, monitorów LCD oraz WiFi. Osoby korzystające z tramwaju mogą brać udział w konkursach z nagrodami. Nie zabranie tu przewodników i ciekawych opowieści o Warszawie.

Dorożki widziane są w każdym większym mieście. Warszawskie funkcjonują cały rok i mogą pokazać turystom wiele pięknych miejsc na Starówce. Obecnie to jeden z droższych transportów warszawskich. Przejażdżka dorożką kosztuje około 100 PLN za 30 minut jazdy.

Letnią porą zwiedzający mogą skorzystać ze staromiejskiej kolejki kursującej codziennie ? trasa zaczyna się i kończy na Placu Zamkowym. Cała wycieczka trwa 30 minut, przedstawia ciekawe budowle, pomniki, atrakcje turystyczne. Cena biletu wynosi 25 PLN.

Stolica przygotowała dla zwiedzających również skutery, którymi bardzo szybko możemy zwiedzić całe miasto. Firma We Love Warsaw prowadzi wynajem skuterów z GPS, które zawiozą nas dosłownie wszędzie. Mamy do wyboru kilka tras wycieczkowych przez które nawigacja sama nas poprowadzi. Koszt wypożyczenia skutera to od 30 PLN za godzinę.

Posted in nietuzinkowe miejsca Warszawy | Możliwość komentowania Dorożki, tramwaje i kolejki w Warszawie została wyłączona
Comments are Closed