Miejsca ze specjalnym widokiem

Warszawa oszczędza na punktach widokowych. W stolicy znajduje się ich bardzo wiele, a każdy jest wart zobaczenia. Niestety z powodu nizinnego położenia nie mamy tutaj naturalnych punktów. Możemy zatem skorzystać z przygotowanych tarasów widokowych położonych w bardzo wielu miejscach.

pkinPałac Kultury i Nauki oferuje taras widokowy ?trzydziestka? działający od czerwca do sierpnia, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 20.00 do 20.00 oraz w piątki i soboty w godzinach 9.00-23.30. Ceny biletów wynoszą od 12 PLN do 18 PLN. Taras widokowy znajduje się na 30 piętrze, na wysokości 114 metrów. Wszyscy zwiedzający mogą skorzystać z dwóch nowoczesnych wind. Z tego punktu można podziwiać panoramę całej Warszawy.

Kolejnym miejscem z którego doskonale widać wiele ciekawych miejsc jest Dzwonnica kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Godziny otwarcia od 10.00 do 21.00 lub 18.00 w zależności od miesiąca. Bilet to jedynie 5 PLN. Z tego punktu widokowego zobaczymy piękną Starówkę oraz prawą stronę Warszawy. Do samego punktu prowadzi 150 kamiennych schodów.

Gnojna Góra pomimo swojej nazwy jest pięknym miejscem do którego warto iść. Znajduje się przy ulicy Brzozowej na Starym Mieście. W średniowieczu do drugiej połowy XVII wieku znajdowało się w tym miejscu wysypisko śmieci. Z tego miejsca zwiedzający zobaczą Wisłę, mosty, ciekawe zakątki Warszawy po prawej stronie.

Ogród dachowy ? Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to także miejsce do którego warto zajrzeć. Godziny otwarcia podobne jak we wszystkich innych punktach widokowych od 9.00 do 20.00 Tutaj mamy bezpłatny wstęp, a sam widok rozpościera się na panoramę miasta, most Świętokrzyski i Wisłę.

Posted in nietuzinkowe miejsca Warszawy | Możliwość komentowania Miejsca ze specjalnym widokiem została wyłączona
Comments are Closed