Traktem Królewskim przez Warszawę

Trakt Królewski to doskonała propozycja dla osób, które chcą zobaczyć wszystko co najpiękniejsze w Warszawie. Zacznijmy więc od samego początku. Tą trasę powinni przemierzyć wszyscy zainteresowani historią, sztuką i architekturą Warszawy.

zk wawaZamek Królewski to pierwszy przystanek na tej trasie. Rezydencja książąt mazowieckich, dzisiaj jest przepięknym miejscem, które pozwoli cofnąć się w czasie. Do dziś wieża zegarowa rozgrywa hejnał o godzinie 11.15. Muzeum, dwa oryginalne obrazy Rembrandta, prace Bernarda Bellotta oraz innych artystów. Mamy tutaj oryginalną zabudowę minionych czasów, którą warto zobaczyć.

Kolumna króla Zygmunta III Wazy to obiekt, którego trudno nie zauważyć. To najstarszy świecki pomnik w Warszawie, wzniesiony w 1644 roku przez Króla Władysława IV na cześć Zygmunta III Wazy. W czasie II wojny światowej pomnik runął. Odbudowany stoi po dziś dzień przy Zamku.

Kamienica Prażmowskich znajdująca się na Krakowskim Przedmieściu 89 to rokokowa kamienica powstała za czasów saskich (zbudowana w 1660 roku). Początkowo mieszkał tutaj królewski lekarz. Dzisiaj mieści się tutaj Dom Literatury. Ciekawostką jest, że w tym właśnie miejscu zamontowano pierwsze ruchome schody w Polsce, sprowadzone ze Związku Radzieckiego ? ich budowa miała miejsce w 1949 roku.

SONY DSC

O Krakowskim Przedmieściu nie trzeba mówić wiele. To jedna z najpiękniejszych ulic w Warszawie, która została zamieniona w szeroki deptak. Mamy tutaj grające ławki Chopina, szklane kubiki z reprodukcjami obrazów XVIII-wiecznej Warszawy Canaletta. Spacer zaczyna się przy Placu Zamkowym, a kończy przy pomniku Mikołaja Kopernika.

Posted in nietuzinkowe miejsca Warszawy | Możliwość komentowania Traktem Królewskim przez Warszawę została wyłączona
Comments are Closed