Fontanny w wielkim mieście

Warszawa zachwyca pod wieloma względami. Turyści mogą zobaczyć tu bardzo wiele ciekawych atrakcji. Zwiedzając to miasto nie można ominąć Parku Multimedialnych Fontann. Fontanny są atrakcją od zawsze. Ozdabiają, dodają uroku większym i mniejszym miastom. Warszawa również nie zapomniała o takim miejscu. Oprócz pojedynczych fontann rozmieszczonych w parkach i innych miejscach, posiada nową atrakcję turystyczną powstałą w 2011 roku. To multimedialne fontanny na podzamczu, w pobliżu Starego Miasta oraz Wisły.

Fontanny składają się z 367 dysz, wyrzucających nawet 30 000 litrów wody na minutę. Strumienie wody zostały podświetlone kolorowymi światłami z ponad trzystu reflektorów LED. Wielką atrakcją tego miejsca są laserowe animacje wyświetlane na wodnej mgiełce. Atrakcje tego rodzaju znane są na całym świecie. Co zobaczymy? Między innymi Syrenkę schodzącą z pomnika, przepływającą pod mostem Świętokrzyskim. Syrenka zgodnie z symboliką rusza w podróż samochodem marki Warszawa. Pokazy dopełnione są świetnie dobraną muzyką klasyczną Chopina, ale znajdzie się również pop.

Całość tworzą dwie fontanny. Fontanna główna ma powierzchnię 2.200 m? . Fontanna liniowa ma 120 m i nazywana jest przez wszystkich organami wodnymi. Nie zabrakło również miejsca dla dzieci ? wodny plac zabaw jest wspaniałym miejscem dla maluchów w każdym wieku. Wszystkie pokazy odbywają się od miesiąca maja do września we wszystkie piątki oraz soboty o godzinie 21.30, w maju i wrześniu o 21.00. Świetna propozycja dla ludzi lubiących dobre widowiska.

Posted in parki | Możliwość komentowania Fontanny w wielkim mieście została wyłączona
Comments are Closed