Parki warszawskie

park ujazZielona Warszawa zasługuje na poznanie. Jednym z parków jakie koniecznie trzeba zobaczyć to Park Ujazdowski znajdujący się na Śródmieściu. Powstał on pod koniec XIX wieku, a zaprojektował go sam Franciszek Szanior. Styk krajobrazowy zachowany jest do dziś- płynne linie dróg, linie brzegowe zbiorników wodnych, przestrzenność. Znajduje się tutaj staw, skały z kaskadą, pagórek widokowy, kamienny mostek nad kanałem Wiliama Lindleya, rzeźba Gladiatora Piusa Welońskiego oraz pomnik Ignacego Jana Paderewskiego.

most park-ujazdowski

Park Skaryszewski to aż 58 hektarów dzikich terenów starorzeczy znajdujące się między Saską Kępą, a Kamionkiem. Początkowo park miał być wielkomiejskim ośrodkiem parkowym dla rekreacji i wypoczynku. Znajdziemy tutaj nasypane wzgórza, sztucznie stworzony wodospad, jeziorka z bogatą roślinnością. Park doskonały, ciekawy, dobrze zaprojektowany. W okresie letnim można skorzystać z kajaków, łódek i rowerów wodnych. Kino plenerowe przyciąga bardzo wiele osób, nie tylko miejscowych i zwiedzających, ale również mieszkańców z innych miast i miasteczek.

Morskie Oko mamy nie tylko w górach, ale i w Warszawie! Puławska na Mokotowie to doskonałe miejsce na spacer, piknik, odpoczynek pod skarpą wiślaną. Codziennie o godzinie 17.00 możemy usłyszeć Marsz Mokotowa wygrywany z Domku Gotyckiego. W Pałacu Szustra znajduje się Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, gdzie można uczestniczyć w koncertach kameralnych oraz recitalach solowych. Miejsce to owiane jest legend oraz wieloma opowieściami, które warto poznać w czasie wycieczki.

Posted in parki | Możliwość komentowania Parki warszawskie została wyłączona
Comments are Closed