Warszawskie ZOO

zooZOO w Warszawie przyciąga bardzo wielu zwiedzających. Miejski Ogród Zoologiczny powstał w stolicy w 1928 roku. Obecnie zajmuje miejsce 40 ha powierzchni użytkowej, na której znajduje się ponad 5000 zwierząt z 500 gatunków. Zwiedzający znajdą tutaj zarówno okazy żyjące w Polsce, jak i na świecie. Żyrafy, nosorożce indyjskie, ptaki , gibbony, gady oraz ryby. Ciekawych okazów tutaj nie brakuje, podobnie jak zwierząt niebezpiecznych.

Większość zwierząt jest pokazywana na wybiegach oraz w budynkach zimową porą. Dokładny plan całego ZOO znajdziemy na stronie internetowej oraz przed samym wejściem ? plany w formie papierowej doskonale sprawdzają się podczas wycieczek. Zwierzęta znajdują się również w zamkniętych pomieszczeniach, stawach, na wolierach, w boksach. Znajdująca się tutaj ptaszarnia jest jedną z największych takich budowli w Polsce ? Hala Wolnych Lotów do której wstęp ma każda grupa wiekowa.

Pawilon dla małp człekokształtnych jest ogromną nowością w warszawskim ZOO. Można podziwiać w nim stado szympansów, samce goryla zarówno na wybiegach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Doskonale przygotowane tablice informacyjne powiedzą zwiedzającym o wszystkich gatunkach zwierząt jakie znajdują się na terenie obiektu. Dodatkowo warto wspomnieć, że wszystkie elementy ZOO przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Dla najmłodszych znajdzie się bardzo wiele ciekawych propozycji ? Baśniowe ZOO ze zwierzętami, które dzieci mogą nie tylko pogłaskać, ale również nakarmić.

Posted in parki | Możliwość komentowania Warszawskie ZOO została wyłączona
Comments are Closed