Zalew Zegrzyński dla hobbystów wodnych

Stolica Polski nie tylko oferuje bardzo wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych. Turyści mogą skorzystać również ze sportów wodnych oraz pięknego miejsca jakim jest Zalew Zegrzyński. To największy zbiornik sztuczny znajdujący się w okolicach Warszawy ? znajduje się 20 km od stolicy. Mamy tutaj rozlewisko rzek Narwi i Bugu. Powierzchnia zalewu wynosi dokładnie 33 kilometry kwadratowe. Z Warszawy możemy do niego dopłynąć przez Kanał Żerański.zalew

Znajduje się tu wiele ośrodków wypoczynkowych oraz bezpieczne kąpieliska dla wszystkich grup wiekowych. Domki letniskowe, pola namiotowe, gospodarstwa agroturystyczne z których można korzystać o każdej porze roku. Od wiosny do jesieni funkcjonują tutaj ośrodki wodne. ?Dzika Plaża? w Nieporęcie jest doskonale przygotowana na spragnionych ochłody gości. Znajduje się ona na południowym krańcu jeziora. Nie zabraknie tu ratowników, natrysków oraz dobrze wyposażonych toalet. Cały teren jest dobrze oświetlony oraz monitorowany.

Oprócz plażowych rozrywek mamy też rozgrywki. Siatkówka szczególnie mile widziana, podobnie jak kajaki oraz żagle sezonowo pływające. Korzystanie z łódek oraz rowerków wodnych jest atrakcją codzienną z której mogą skorzystać jedynie pełnoletnie osoby. Zimą odgrywa się tutaj żeglarstwo zimowe, które przyciąga bardzo wielu amatorów oraz profesjonalistów. Miejsce to niezależnie od pory roku jest doskonałą propozycją na zdrowy wypoczynek. Do miejsca dojeżdżają linie705, 734 oraz 735 z pętli Żerań FSO oraz autobusy z Dworca Zachodniego.

Posted in po pracy w wolnym czasie | Możliwość komentowania Zalew Zegrzyński dla hobbystów wodnych została wyłączona
Comments are Closed